گسترش همکاری‌ها و تبادلات علمی بانوان بین ایران و گرجستان

گسترش همکاری‌ها و تبادلات علمی بانوان بین ایران و گرجستان – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با رهبر شیعیان و اهل تسنن گرجستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که به میزبانی اداره کل امور بین‌الملل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده صورت گرفت، الهام علی‌اف رهبر محبوب مذهبی گرجستان با اشاره به بیان ظرفیت‌های بسیار مناسب اقتصادی، فرهنگی و تجاری موجود در کشورش از تمایل کشورش برای بسط همکاری با ایران خبر داد.

دیدگاه معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور درباره "حجاب و حضور اجتماعی زن"

الهام علی‌اف تصریح کرد: گرجستان می‌تواند نقش واسطه را در بهبود و گسترش روابط اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا و نیز روابط اقتصادی، فرهنگی و تجاری ایران و کشورهای مشترک‌المنافع بازی کند.

او با اشاره به اینکه شرکت‌های عربی و ترکی در گرجستان تا امروز حضور موفقی داشته‌اند، یادآوری کرد: کشورم خواهان نقش‌آفرینی پررنگ‌تر شرکت‌های صنعتی و توریستی جمهوری اسلامی ایران است.

در ادامه این نشست انسیه خزعلی، معاون رییس جمهور کشورمان ضمن استقبال از موارد مورد اشاره آقای علی اف ابراز داشت: زنان می‌توانند در عرصه‌های مختلف اجتماعی نقش بسیار مؤثری داشته باشند و من از زنان موفق گرجستان برای دیدار و تبادل تجارب با زنان موفق ایرانی بالاخص در عرصه‌های اقتصاد و کارآفرینی دعوت می‌کنم.

خزعلی: حضور زنان در تصمیم‌سازی‌های مهم، دستاورد دولت سیزدهم است

معاون رییس جمهور برگزاری نمایشگاه و کارگاه‌های کارآفرینی تحت مدیریت بانوان را یکی از ظرفیت‌های خوب اقتصادی برای بسط تعاملات دوجانبه برشمرد که مورد تایید و استقبال رهبر مذهبی گرجستان قرار گرفت.

در پایان این دیدار، دو طرف خواهان گسترش همکاری‌ها و تبادلات علمی بین گرجستان و ایران شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *